Începând de mâine, 22 iulie 2025, se anunță temperaturi caniculare în București. În acest context, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Sector 6 pune la dispoziția cetățenilor 7 puncte de prim ajutor care funcționează pe raza comunității. Punctele sunt dotate cu climatizare, apă potabilă gratuită și aparate de măsurare a tensiunii arteriale, fiind amplasate în următoarele locații:
În perioadele cu temperaturi caniculare, specialiștii ne recomandă să evităm deplasările pe timpul zilei, să purtăm pălării sau umbrele care protejează de soare, să nu depunem efort și să ne hidratăm corespunzător. Cei care resimt efectele căldurii asupra organismului sunt îndemnați să se adreseze medicilor.
Înapoi
Data publicării: 21 iul 2025
Google Play Versiune minimă: Android 8.0
AppStore Versiune minimă: iOS 13.0